Skip to content Skip to footer
Arvuti korralikuks tööks on vaja tarkvara.

Tarkvara installimine, Windows, Mac OS

Teatud ülesannete täitmiseks on vaja programme: avada Internet – tarkvaraline veebibrauser Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, kirjutada artikkel – märkmik, Microsoft Word, Open Office, esitada videot – K-Lite Codec Pack, Windows Media Player jne.

Millal on vaja installida tarkvara?

Kui ostate uue sülearvuti, on sellega tavaliselt kaasas ajapiiranguga demoprogrammid või puuduvad need üldse.

Pärast Windowsi installimist paigaldatakse draiverid, seejärel programmid. Vaikimisi ei ole Windowsis koodekeid video esitamiseks arvutis või Internetis, ei ole programme tekstidega töötamiseks, ei ole CD-de kirjutamist ja palju muud.

Samuti, kui teil on vaja uuendada tarkvara, paigaldada spetsiaalne tarkvara.

Viiruste eemaldamine

Igasuguste viiruste eemaldamine: „troojalased“, „ussid“, nuhkvara, zombid, SMS lunavara, blokeerijad! Võimaluse korral ilma andmekaotuse või operatsioonisüsteemi uuesti paigaldamiseta.

Viirused tungivad arvutisse väga kergesti ja nakatumise algstaadiumis on need kasutajale nähtamatud. Seda, kas teie arvutis on viiruseid, saate kindlaks teha selle järgi, kuidas arvuti töötab:

Kui arvuti sisselülitamisel, käivituvad kõrvalised programmid

  • Arvuti töötab väga aeglaselt
  • Reklaamibännerid avanevad või veebilehed avanevad ise uues brauseri vahekaardis

Windowsi installimine

Operatsioonisüsteemi ebastabiilse töö põhjused võivad olla erinevad. Põhjuseks võivad olla valesti installitud või värskendatud draiverid, pahavara olemasolu ja ka optimeerimata tarkvara.

Operatsioonisüsteemidel on spetsiaalsed kaustad programmide ja internetikülastuste prügi, koopiate ja kasutusobjektide kogumiseks. Mida rohkem programme on arvutisse paigaldatud, seda kiiremini operatsioonisüsteem “ummistub”.

Enamik arvutikasutajaid märkab operatsioonisüsteemi tõrkeid liiga hilja. Kui süsteem on juba jõudnud kriitilisse seisundisse, on selle uuesti paigaldamine õige lahendus.

Süsteemi uuesti paigaldamise tööetapid

Enne Windowsi paigaldamist kontrollin ma operatsioonisüsteemi ühilduvust arvuti või sülearvuti riistvaraga. Määran kindlaks arvuti ja selle komponentide stabiilsuse õige operatsioonisüsteemi Windows versiooniga.

Vajalike andmete salvestamine enne OS Windowsi installimise alustamist, mis asuvad arvutis või sülearvutis. Salvestatud andmed edastatakse mälupulgale või välisele kõvakettale.

Üks olulisi samme on BIOS-i õige konfigureerimine emaplaadil. Kui jätate selle sammu vahele, ei pruugi teil olla võimalik OS Windowsi arvutisse installida.

Operatsioonisüsteemi paigaldamise esimestes etappides saan luua kõvakettale (HDD) uued partitsioonid, eraldada partitsioonide vahel ruumi süsteemikettale ja multimeediapartitsioonile (andmesalvestus).

Windowsi süsteemi õigeks ja stabiilseks toimimiseks vajalike draiverite paigaldamine.

Brauserite, arhiveerijate, tekstiredaktorite, audio- ja videopleierite jms paigaldamine.

Sõltub arvuti konfiguratsioonist.

 

Windows + Office 2021 paigaldamine sisaldab

Hind — 49€

Windows + OpenOffice paigaldamine sisaldab

Hind — 39€

soovite kassetti digiteerida?

Saada päring

Videokassettide digiteerimine Tallinnas

Kasseta OÜ 
Reg.nr. 14610475

Kontaktandmed

Kontor
Jalgpalli tn 1, 6 korrus, Tallinn

Lahtiolekuajad
E-R 09:00-18:00

KASSETA.EE © 2024. All Rights Reserved.